Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Tegoroczne obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Woźnikach, którą odprawił ks. proboszcz Krzysztof Jędrzejewski. W tym uroczystym nabożeństwie udział wzięli Wójt Gminy Radzanowo Piotr Jakubowski, Przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Sochacka, Radni Gminy Radzanowo, druhowie z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – OSP Juryszewo, OSP Nowe Boryszewo i OSP Woźniki wraz z pocztami sztandarowym, uczniowie gminnych szkół również z pocztami sztandarowymi, harcerze z 2. WDH "Enigma" z Radzanowa, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Mieszkańcy.

Nie zabrakło patriotycznej poezji recytowanej przez przedstawicieli trzech pokoleń Mieszkańców naszej gminy; Jakuba Woźniaka „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej, Ryszarda Paduchowskiego "Niepodległość" Marcina Wolskiego oraz Martyny Murawskiej w wierszu własnym, napisanym specjalnie na tegoroczne święto pt. „Nasza Niepodległość”.

W swoim wystąpieniu wójt Piotr Jakubowski przywołał słowa św. Jana Pawła II: „wolność nie jest dana raz na zawsze”, wskazując "jak ważne jest to przesłanie szczególnie teraz, kiedy za wschodnią granicą Polski toczy się dziś okrutna wojna. Nasze pokolenie, powinno każdego dnia dbać o ten przywilej - przywilej niepodległości i wolności. Pamięć o bohaterach, sprzed ponad 104 lat jest wyrazem naszego szacunku i wdzięczności tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę".

Uroczystymi momentami było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz „Roty”. Po mszy złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów Bitwy pod Ciółkowem.

Po oficjalnej części była też chwila na ciekawe rozmowy, uśmiech, życzliwość i wzajemny szacunek - to piękne świadectwo i ważny wyraz dla współtworzenia lokalnej społeczności.

Tuż przed uroczystościami gminnymi wójt Piotr Jakubowski i przewodnicząca rady Jolanta Sochacka oddali hołd naszym Przodkom w miejscach pamięci w Radzanowie i w Rogozinie.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość