Spotkanie wójta z sołtysami - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Dziś odbyło się spotkanie wójta Piotra Jakubowskiego z sołtysami. W pierwszej kolejności swoją ofertę zaprezentował przedstawiciel firmy Poland Green Energy. Firma ta zajmuje się branżą fotowoltaiczną oraz elektrotechniczną i budowlaną.

Kolejnym punktem spotkania była informacja o dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Na terenie gminy są dwa punkty wydawania preparatu:

- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDICINES” w Radzanowie, ul. Kredytowa 2, 09-451 Radzanowo

- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „LANCET” w Rogozinie, ul. Osiedlowa 9, 09-442 Rogozino

Wydanie preparatu w punktach wydawania nastąpi dopiero po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania tabletek jodku potasu. Do tego momentu punkty wydawania preparatu będą nieczynne.

Wójt podczas narady podsumował spotkania sołeckie, podziękował za ich organizację oraz frekwencję. Podczas tych zebrań Mieszkańcy decydowali o przeznaczeniu funduszu sołeckiego. Najwięcej sołectw będzie modernizowało drogi gminne, w dalszej kolejności będą to budowy chodników, montaż lamp solarnych oraz remonty w świetlicach.

Tematem wiodącym na spotkaniu była budowa linii kolejowej w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wójt omówił przebieg przewidzianych wariantów. Propozycje te podlegają dalszym konsultacjom i uzgodnieniom środowiskowym. W naszej gminie spotkanie odbędzie się 19.10.2022 o godz. 17:00 w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Jako gospodarz naszego samorządu wójt zobowiązał się do aktywnego udziału w całym procesie w trosce o zachowanie mienia mieszkańców i dalszego rozwoju gminy Radzanowo.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość