Uczcijmy wspólnie Święto Niepodległości! - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Polska po 123 latach zaborów odzyskała suwerenność. Kraj powrócił na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałej walce, wysiłkowi i ofiarności wielu pokoleń Polek i Polaków. W tym dniu powinniśmy uzmysłowić sobie wartość naszej Ojczyzny oraz docenić przodków, którzy walczyli o wolną Polskę. W najbliższą środę 11 listopada będziemy obchodzić 102. rocznicę tego wydarzenia.

Tegoroczne obchody odbędą się w ograniczonej formule. Nie możemy, jak co roku, zorganizować uroczystości patriotycznych w większym wymiarze, jak zawsze to czyniliśmy. Aby uczcić i upamiętnić to wydarzenie – w kościele św. Floriana w Radzanowie o godz. 10:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Bohaterów walczących w imię Ojczyzny upamiętnimy składając kwiaty i zapalając znicz przy obelisku w Radzanowie.

Zachęcamy, by w samo południe odśpiewać Hymn Narodowy w domach wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu”.

https://www.youtube.com/watch?v=ydxjYVwcKRQ otwiera się w nowej karcie

Uczcijmy wspólnie Święto Niepodległości! Wywieśmy flagi narodowe!

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość