Miasta i wsie chore od smogu ‐ czy tak musi być? - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym. Film powstał w ramach projektu pn. "Miasta i wsie chore od smogu ‐ czy tak musi być?" otwiera się w nowej karcie realizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.

Podstawowym celem filmu jest przekazanie wiedzy w zakresie ochrony powietrza oraz ochrony środowiska przed hałasem. Prezentuje on zagadnienia dotyczące aktualnego stanu powietrza i przyczyny powstawania zanieczyszczeń, ze szczególnym naciskiem na emisję zanieczyszczeń z kominów domów opalanych węglem i drewnem przy użyciu starych kotłów oraz źródeł hałasu.

Apelujemy do mieszkańców by zwrócili uwagę na jakość używanych paliw oraz na terminy wymiany kotłów w kontekście uchwały antysmogowej.

Ponadto niezwykle ważny jest rozwój infrastruktury rowerowej jako jednego z czynników wpływających na zmniejszenie hałasu w mieście.

Dbajmy o środowisko w którym żyjemy, zmieńmy codzienne nawyki i przyzwyczajenia, bądźmy EKO!.

Partnerami projektu są: Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Starostwa Powiatowego w Płocku, Wydział Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku, Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość