Gminne Obchody Święta Niepodległości - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

W sobotę, 11 listopada, mieszkańcy naszej gminy zebrali się, aby wspólnie uczcić 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości zainaugurowała Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia w Rogozinie przez ks. dr Janusza Wiśniewskiego.

Po mszy odbył się program artystyczny pt. „Wspomnienie ratuje przeszłość, a przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej” według scenariusza p. Stanisławy Pietrzak-Kociędy. W to niezwykle wzruszające artystyczne wydarzenie zaangażowali się Chór Złota Jesień i dziecięcy zespół wokalny Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie oraz parafialny Chór Eklezja i lektorki rogozińskiej parafii. W uroczystościach uczestniczyli Wójt Gminy Radzanowo Piotr Jakubowski, Przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Sochacka, Radni Gminy Radzanowo, Radni Powiatu Płockiego, druhowie z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – OSP Juryszewo, OSP Nowe Boryszewo i OSP Rogozino wraz z pocztem sztandarowym, uczniowie szkoły Podstawowej w Radzanowie również z pocztem sztandarowym, harcerze z 2. WDH "Enigma" z Radzanowa, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Mieszkańcy.

W swoim wystąpieniu wójt Piotr Jakubowski wyraził satysfakcję, że 105. rocznica odzyskania niepodległości jest okazją do wspólnego świętowania i szacunku dla Przodków, którzy walczyli dla nas - kolejnych pokoleń o wolną Ojczyznę.

Zgodnie z przyjętą tradycją w ramach obchodów złożono również symboliczne kwiaty przy pomnikach bohaterów wojennych, żołnierzy i uczestników walk o niepodległość #Rogozino #Radzanowo #Woźniki

Gminne obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości były wyjątkową okazją do jednoczenia społeczności lokalnej w duchu patriotyzmu i szacunku dla bohaterów narodowych. Wydarzenie to stanowiło ważny moment refleksji nad historią Polski oraz akcentowało znaczenie wolności, jaką cieszymy się dziś, dzięki poświęceniu tych, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość