Spotkanie wójta z sołtysami - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Gośćmi spotkania były przedstawicielki płockiego oddziału MODR, które zapoznały zebranych z nowym elementem płatności bezpośrednich „Ekoschematy”, które obowiązują od bieżącego roku. Mają one za zadanie premiowanie realizacji praktyk korzystnych dla środowiska, klimatu oraz dobrostanu zwierząt. Nie są one obowiązkowe, ale brak ich stosowania będzie wiązał się ze znaczącym spadkiem poziomu otrzymywanych dopłat. Zachęcamy rolników z terenu naszej gminy do udziału w szkoleniu ww. zagadnienia, które odbędzie się 16.02.2023 r. o godz. 10:00 w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

Wójt Piotr Jakubowski przypomniał, że przyjmowane są zgłoszenia miejsc/lokalizacji na terenie naszej gminy, gdzie przy ciekach wodnych znajdują się żeremia bobrów. Informacje będą stanowić podstawę do zorganizowania spotkania z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” w celu rozwiązanie problemu.

Podczas zebrania poruszono także temat tegorocznego funduszu sołeckiego. Przetarg na kruszywa drogowe został już ogłoszony. Prace w terenie ruszą niezwłocznie po zakończeniu postępowania przy korzystnych warunkach atmosferycznych.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość