Spotkanie wójta z sołtysami - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Dziś w Urzędzie Gminy odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie z sołtysami. W pierwszej kolejności wójt, Piotr Jakubowski złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne i przywitał przybyłych gości.

Jako pierwsza głos zabrała Pani Alina Lewicka Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia w Płocku. Przedstawiła propozycję bezpłatnego szkoleń dla rolników i członków rodzin pn.:

  • „Dobre praktyki wodne”
  • „Nowoczesna uprawa ziemniaka”

W przypadku dużej liczby chętnych, szkolenia odbędą się na terenie naszej gminy.

Informacje na temat bezpieczeństwa na terenie Gminy Radzanowo przekazał dzielnicowy Policji w Radzanowie sierż. szt. Paweł Sutkowski. Przedstawił również nowe plany priorytetowe na pierwsze półrocze.

W spotkaniu uczestniczyła również pani Dorota Chętka – doradca terenowy ODR, która omówiła temat nowego okresu wnioskowania o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Przedstawiła również nowego doradcę terenowego naszej gminy – Panią Martę Sieklcką. Dyżury odbywać się będą bez zmian w każdą środę w Urzędzie Gminy. Tel. kontaktowy do Pani Marty Sieklckiej: 785 876 748.

Następnie głos zabrał wójt Piotr Jakubowski, poruszył temat tegorocznego funduszu sołeckiego. Prace drogowe ruszą niezwłocznie po zakupie materiałów. Z informacji wynika, że całkowita kwota na zadania wynosi 724 tys. zł.

Sołtysi zostali również poinformowani o sytuacji związanej z transportem publicznym na terenie gminy, o zgłoszonym projekcie do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza dotyczącym przebudowy chodnika przy drodze wojewódzkiej 567 na ciąg pieszo-rowerowy (odcinek Rogozino-Stróżewko) oraz przyjmowaniu wniosków osób zainteresowanych funkcja rzeczoznawcy do przeprowadzania szacowania zwierząt.

Na zakończenie wójt zaprosił do uczestnictwa i wsparcia organizacji 31 Finał WOŚP, który odbędzie się na 29 stycznia br.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość