Niezwykli goście na obradach sesji - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Dzisiejsza XLVII sesja rady gminy była pełna wyjątkowych wydarzeń. A wszystko za sprawą przybyłych gości.

Jeszcze przed otwarciem obrad na salę widowiskową Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie przybyli harcerze i zuchy z działających na terenie Gminy Radzanowo drużyn wraz ze swoimi drużynowymi dh Iwoną Zalewską, dh Justyną Drajkowską i dh Pawłem Gackowskim. Na ręce Piotra Jakubowskiego Wójta Gminy Radzanowo i przewodniczącej rady Jolanty Sochackiej przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Ten wyjątkowy płomień dotarł do Polski 11 grudnia br. i nasi harcerze przyjęli go wprost od słowackich skautów. Tegorocznej sztafecie towarzyszy przesłanie „Światło dla Ciebie”, wskazujące, że wiara i dobro w każdym z nas niesie pokój dla całego świata. Tej uroczystej chwili towarzyszyły życzenia świąteczne dla radnych i wszystkich Mieszkańców naszej Gminy.

Z kolei w pierwszej części obrad radni gościli również Darię Dolną wraz z Rodzicami. To niezwykle utalentowana sportowo Mieszkanka naszej Gmina Radzanowo, która mimo młodego wieku, ma swoim koncie ogromne sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych w karate tradycyjnym, a ostatnio również w wioślarstwie.

Swoją przygodę z karate Daria rozpoczęła mając zaledwie 4 lata. Dziś, jako 14-latka startuje w niezliczonej wprost ilości zawodów, z których wraca ze złotym lub srebrnym medalem, zarówno w kategoriach indywidualnych, jak i zespołowych.

Do największych osiągnięć Darii Dolnej należą:

I miejsce na Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym w Krakowie (2016 r.)

III miejsce w konkurencji kata indywidualne i III miejsce w konkurencji kata drużynowe na Pucharze Świata Dzieci w Tradycyjnym Karate-do w St'Jone's Nowa Funlandia w Kanadzie.

Sukcesy tylko bieżącego roku to imponujący zestaw medali złotych, srebrnych i brązowych, które Daria przywiozła na sesję na dowód niezwykłego talentu.

Na wniosek Piotr Jakubowski Wójt Gminy Radzanowo radni przyznali finansowe wsparcie procesu treningowego Darii Dolnej w formie stypendium specjalnego. Wyrażając swoje uznanie dla tej Zawodniczki i jej Rodziców, wójt Piotr Jakubowski stwierdził, że z pewnością Daria będzie reprezentowała Polskę na wielu olimpiadach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

daria dolna sesja 20.12.2022

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość