Komunikat - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Szanowni Mieszkańcy.

Gmina Radzanowo nadal nie otrzymała węgla do dystrybucji w ramach preferencyjnego zakupu. Pragnę podkreślić, że dopełniliśmy wszelkich niezbędnych formalności wynikających z przepisów. Obecnie jesteśmy gotowi do odbioru nawet do 100 ton węgla dziennie. Po licznych zmianach w terminach odbioru, bezskutecznym oczekiwaniu kierowcy na odbiór węgla, otrzymaliśmy informację, że Kwalifikowany Dostawca Węgla w Kutnie podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu dostaw. Jako powód przestoju wskazywana jest awaria maszyn sortujących oraz brak asortymentu. Z kolei podczas rozmów z przedstawicielem Spółki PGE Paliwa otrzymaliśmy informację, że Spółka ta, po licznych zgłoszeniach ze strony samorządów, podejmie stosowne działania w celu usprawnienia dystrybucji. Przestoje wydłużają czas transportu węgla do naszej gminy. Dlatego wstrzymujemy przyjmowanie wpłat na zakup węgla; będą ponownie przyjmowane dopiero po faktycznym usprawnieniu dystrybucji, o czym niezwłocznie poinformujemy.

Drodzy Mieszkańcy, w tej sytuacji pozostaje mi tylko apelować o wyrozumiałość i cierpliwość. Jako samorząd robimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprowadzić węgiel dla Mieszkańców naszej gminy. Działamy zgodnie z rządowymi wytycznymi i wprowadzonymi mechanizmami, które niestety mają swoje wady. Przykre jest to, że w tej sytuacji najbardziej poszkodowani są niestety sami Mieszkańcy. Mimo napotykanych problemów zupełnie niezależnych od naszego samorządu, jeszcze raz zapewniam o naszej gotowości do dystrybucji węgla w ramach preferencyjnego zakupu.

 

(-) Piotr Jakubowski
Wójt Gminy Radzanowo

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość