Święto Plonów w Drobinie - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Wczoraj odbyły się Dożynki Powiatowe, których tegorocznym gospodarzem był Drobin. Liczną reprezentację Gminy Radzanowo tworzyli: radni gminni, przedstawiciele stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańcy gminy. Gminny wieniec dożynkowy, jako dar dziękczynienia za tegoroczne plon, przygotowały tradycyjnie seniorki z Koła nr 10 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radzanowie.

Podczas powiatowego święta plonów uhonorowano odznaczeniami osoby pracujące na rzecz wsi; odznaczenie „Zasłużony dla Powiatu Płockiego” otrzymali m.in. p. Michał Sobiecki z Łoniewa, p. Sylwester Dębski z Kosina oraz p. Jerzy Bzymek ze Ślepkowa Królewskiego. Z kolei wśród Liderów Rolnictwa z terenu naszej gminy znaleźli się o p. Czesław Jankowski z Męczenina oraz p. Maciej Gralewski z Kostrogaju. Gratulujemy ! Podczas uroczystości rozstrzygnięto również konkurs na „Najpiękniejszy ogród w powiecie Płockim” – nasi mieszkańcy Państwo Emilia i Maciej Gralewscy otrzymali wyróżnienie – Również serdecznie gratulujemy!

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z przygotowanym ze swojskimi potrawami i wypiekami naszych lokalnych organizacji @Młode Rogozino, @Anielski Kredens, @Wesoła Chatka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomimo kapryśnej aury zaangażowali się w przygotowanie stoiska.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość