Pomoc dla Mieszkańców Ukrainy - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Trwa kolejny dzień ataku na Ukrainę. Większość z nas z niepokojem przygląda się sytuacji oraz chce pomóc poszkodowanym i uchodźcom.

Na terenie Gminy Radzanowo organizujemy pomoc dla ludności Ukrainy i uchodźców, którą koordynuje Urząd Gminy. Zależy nam na efektywnym udzielaniu wsparcia i skuteczności prowadzonych działań. Dlatego właśnie w godzinach porannych Piotr Jakubowski Wójt Gminy Radzanowo zwołał w trybie pilnym gminny sztab zarządzania kryzysowego.

Efektem spotkania są następujące ustalenia:

- Indywidualne przyjmowanie osób do własnych lokali mieszkalnych na terenie naszej gminy wymaga zgłoszenia telefonicznego do Urzędu Gminy celem ewidencji osób przybyłych, ich ubezpieczenia i sprawnego zorganizowania niezbędnej pomocy- p. Anna Winiarek tel. 24 369 50 19 lub 723 313 102 (w godz. 8.00 – 20.00). Niezbędny zakres informacji: ilość osób przyjętych, adres i kontakt telefoniczny do właściciela posesji, informacja o potrzebnych artykułach i wyposażeniu

- Urząd Gminy w Radzanowie prowadzić będzie ewidencję prywatnych lokali mieszkalnych, które chcą Państwo nieodpłatnie udostępnić uchodźcom (adres nieruchomości, telefon kontaktowy do właściciela/administratora, ilość osób możliwych do przyjęcia, stan wyposażenia) - zgłoszenia telefoniczne do Urzędu - p. Anna Winiarek tel. 24 369 50 19 lub 723 313 102 (w godz. 8.00 – 20.00).

- Na w/w telefony mogą Państwo zgłaszać również informacje o możliwości przekazania mebli oraz w pełni sprawnych sprzętów AGD. Bardzo prosimy o sprawdzenie jakości i sprawności tych przedmiotów!!

- Na terenie Gminy prowadzimy również zbiórkę charytatywną – zarówno zabezpieczającą potrzeby osób sprowadzonych na nasz teren, jak i z myślą o wysyłce na Ukrainę.

Potrzebne są: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca (wyłącznie nowe rzeczy!!!), podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Z żywności: woda, produkty nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy pierwszej pomocy, apteczki samochodowe.

- Zawieszamy całkowicie przyjmowanie odzieży, zwłaszcza odzieży używanej!!

Artykuły przekazać można do punktów wyznaczonych na terenie gminy:

  • w Urzędzie Gminy – od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,
  • w budynku Centrum Kultury i Sportu przy ul. Szkolnej 3 w Radzanowie – pn-śr w godz. 8-16, czw. w godz. 8-19, pt w godz. 8-15)
  • w Domu Ludowym w Rogozinie przy ul. Strażackiej 3 w godzinach pracy Filii Bibliotecznej (pn, wt, pt w godz. 8-16; śr w godz. 10-18)

- Przypominamy również, że Polski Czerwony Krzyż (PCK) zorganizował zbiórkę finansową. Wpłaty #napomocUkrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA” oraz za pomocą wpłat PayU na naszej stronie https://pck.pl/wspieraj-nas/ otwiera się w nowej karcie

Okażmy naszą solidarność naszym Przyjaciołom w Ukrainie.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość