Spotkanie wójta z sołtysami - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Dziś u Urzędzie Gminy odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie z sołtysami. W pierwszej kolejności wójt Piotr Jakubowski poruszył temat tegorocznego funduszu sołeckiego. Z informacji wynika, że całkowita kwota na zadania wynosi 634 tys. zł w tym m. in.: 429 tys. zł na modernizację dróg ulic gminnych, 98 tys. zł na remonty świetlic wiejskich oraz zagospodarowanie terenów wokół, 77 tys. zł budowa i modernizacja chodników, 26 tys. zł na montaż lamp oświetleniowych, 2,5 tys. zł na place zabaw.

O stosownych terminach oraz konieczności składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła informowała Ewa Wiejas- Nowacka - inspektor ds. rolnictwa i ochrony środowiska.

Sołtysi zostali również poinformowani o nowym dodatku osłonowym w ramach tarczy antyinflacyjnej, który ma niwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Wszelkich szczegółów w tej sprawie udziela GOPS w Radzanowie.

Program „Czyste Powietrze” i zamiany które nastąpią w roku bieżącym przedstawiała Magdalena Kraśniewska – konsultant gminnego punktu informacyjnego. Najważniejsza zmiana dotyczy dofinansowania dla osób o najniższych dochodach, z maksymalnym wsparciem do 90% kosztów kwalifikowanych (69 tys. zł) przy miesięcznym dochodzie na członka gospodarstwa domowego do 900 zł lub do 1260 zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych. Najwyższe dofinansowanie obejmie również osoby z ustalonym prawem do zasiłku.

W spotkaniu uczestniczyła również pani Dorota Chętka – doradca terenowy ODR, która omówiła programy i dofinansowania w PROW oraz aktualne szkolenia dla rolników.

Na 30 Finał WOŚP w naszej gminie zaprosiła dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie Magdalena Kosielińska. W programie wydarzenia zaplanowanym na 30 stycznia szykuje się wiele atrakcji.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość