Poprawa warunków mikroklimatycznych na terenie gminy - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021 to program, którego celem jest polepszenie jakości życia mieszkańców regionu poprzez poprawę jakości powietrza i mikroklimatu oraz wsparcie gmin w realizacji działań wynikających z przepisów prawa miejscowego, np. programu ochrony powietrza, planu działań krótkoterminowych, uchwały antysmogowej. Wsparcie Mazowsza pozwoli w realizacji 184 projektów zgłoszonych przez 172 mazowieckie gminy. Łącznie wartość dofinansowania samorządu Mazowsza do wszystkich projektów to blisko 11 mln zł.

To już kolejna edycja programu, w której również gmina Radzanowo wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie. W tym roku przyznano środki finansowe na utworzenie obszarów zieleni, sprzyjających poprawie warunków mikroklimatycznych na terenie gminy.

W ramach tego zadania w Radzanowie został utworzony tzw. „zielony przystanek”. Zagospodarowano teren przy wiacie przystankowej oraz część przydrożną przy ul. Płockiej. Posadzono m.in.: bluszcz, klony, surmie (katalpy), derenie, berberysy, krzewy okrywkowe i płożące, byliny, bukszpany, tawuły oraz drzewo tlenowe „Oxytree”. W Rogozinie uzupełniono stan drzew przy ul. Strażackiej. W centrum miejscowości rosną już nowe buki, akacje i wiśnie. Dopełnienie stanowią berberysy i forsycje. Ponadto odnowiono część trawnika w części nowozagospodarowanej. W Ciółkowie, po przeprowadzeniu prac rewitalizacyjnych stawu, zagospodarowano teren przyległy. Wysadzono m.in.: jodły, różne odmiany sosny, buki, grujeczniki oraz berberysy. Wartość zadania we wszystkich miejscowościach to 60 tys. zł.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość