Spotkanie wójta sołtysami - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Dziś odbyło się, jak zawsze z początkiem miesiąca, tradycyjne spotkanie wójta Sylwestra Ziemkiewicza z sołtysami. Na wstępie minuta cisy uczczono pamięć tragicznie zmarłego starosty płockiego ś. p. Mariusza Bieńka.

Następnie wójt przedstawił informację o zebraniach sołeckich, które od sierpnia sukcesywnie odbywają się w poszczególnych miejscowościach gminy. Mieszkańcy decydują na nich o wydatkowaniu środków z funduszu sołeckiego oraz rozmawiają o bieżących sprawach, potrzebach, czy planach danej miejscowości. Do tej pory zebrania odbyły się w 22 sołectwach, pozostały spotkania jeszcze w pozostałych 8.

Wójt przypomniał o obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Spis potrwa do końca września. Za niedopełnienie obowiązku spisania się może zostać nałożona kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł. W najbliższą niedzielę tj. 12.09.2021 podczas organizowanego Pikniku Rodzinnego będzie możliwość dokonania takiego spisu na przygotowanym stanowisku lub z pomocą rachmistrza.

Sołtysi otrzymali również w materiałach komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!". Celem kampanii społecznej  jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze.

Na zebraniu obecna była dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie Magdalena Kosielińska, która zaprosiła na niedzielny Piknik Rodzinny do Radzanowa oraz przybliżyła zaplanowany przebieg pikniku, w tym m.in. akcje promujące szczepienia przeciw COVID – 19, Narodowy Spis Powszechny 2021, możliwość dołączenia do banku dawców szpiku, liczne atrakcje dla dzieci, stoiska kulinarne lokalnych kół i stowarzyszeń, III edycji Sołtysiady oraz występy artystyczne.

Kierownik Zakładu Gospodarczego Jan Bąbała omówił harmonogram bieżących prac na drogach gminnych związany z realizacją funduszu sołeckiego 2021.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzanowie przypomnieli o realizacji planów priorytetowych oraz akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Sołtysi mieli również możliwość skorzystania z  Gminnego Punktu Informacyjno – Kosultacyjnego Programu „Czyste Powietrze”.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość