Spotkanie wójta z sołtysami - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Dziś w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie wójta Sylwestra Ziemkiewicza z sołtysami. W pierwszej kolejności poruszono temat harmonogramu zebrań wiejskich, które rozpoczną się już w tym tygodniu i potrwają do końca września. Podczas zebrań mieszkańcy decydować będą o kierunkach wydatkowania środków z przydzielonej sołectwu części funduszu sołeckiego 2022 r. Całość przyszłorocznego funduszu opiewa na kwotę 634 tys. zł. Mechanizm ten działa w gminie Radzanowo od 2015r. W głównej mierze przeznaczany jest na poprawę infrastruktury drogowej, remonty świetlic wiejskich, place zabaw, zagospodarowanie przestrzeni publicznej, czy oświetlenie uliczne.

W kolejnym punkcie wójt zapoznał sołtysów ze szczegółami dotyczącymi utworzenia i korzystania z Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu “Czyste Powietrze”:

- siedziba: budynek Zakładu Gospodarczego w Radzanowie, ul. Rolna 4

- obsługa interesantów: każdy wtorek i środa, godz.11.00 - 16.00

- tel. kontaktowy: 723 975 733

- e-mail kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Założenia programu, główne kryteria i poziomy dofinansowania przedstawiła Magdalena Kraśniewska - pracownik punktu konsultacyjnego.

Następnie poruszono temat lipcowej nawałnicy. Do Urzędu Gminy wpłynęło ponad 170 wniosków o oszacowanie strat w rolnictwie, w uprawach, bądź w obiektach budowlanych. Do końca tygodnia Gminna Komisja szacująca straty powinna zakończyć prace w terenie.

Ponadto sołtysi otrzymali informację o możliwości ubiegania się o środki finansowe z budżetu państwa z przeznaczeniem na odnowienie lub przebudowę drzewostanów zniszczonych w wyniku klęsk żywiołowych.

Magdalena Kosielińska, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie zachęcała sołtysów do udziału w Festynie Radzanowskim, jaki zostanie zorganizowany w dniu 28 sierpnia br. na boisku sportowym w Radzanowie. Szczególnie polecała Sołtysiadę, czyli organizowany po raz trzeci konkurs dla drużyn sołeckich oraz stoiska kulinarne gminnych stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich.

Kluczowe informacje o zadaniach drogowych, w tym realizacji funduszu sołeckiego, bieżącym utrzymaniu i naprawach dróg, czy koszeniu traw, sprzątaniu po nawałnicy informacji przedstawił Jan Bąbała, kierownik Zakładu Gospodarczego.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość