Spotkanie wójta z sołtysami - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Dziś w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie wójta z sołtysami. Na wstępie powitano Panią sołtys z Nowego Boryszewa, Izabelę Gawlińską, która została wybrana podczas zebrania wiejskiego zwołanego po śmierci Pani Ewy Tokarskiej.

Kolejnym tematem był tegoroczny fundusz sołecki. Zadania drogowe polegające na wbudowaniu destruktu w większości zostały wykonane. W najbliższym czasie ruszą także roboty związane z utwardzaniem dróg tłuczniem. Rozpoczęły się również prace remontowe w niektórych świetlicach.

W kolejnym punkcie wójt informował sołtysów o terminie przyjmowania deklaracji w sprawie usuwania foli rolniczych i innych odpadów działalności rolniczej, a także o nałożonym ustawą obowiązku zgłaszania źródeł ciepła. Od 1 lipca br. obywatele mają 12 miesięcy na zgłoszenie w przypadku budynków istniejących, a 14 dni od uruchomienia w nowopowstałych obiektach. Wójt przypomniał również o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Termin składania 1-31 sierpnia. Z kolei do 15 lipca rolnicy z terenu gminy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w sadach spowodowanych ujemnymi skutkami przezimowania.

W materiałach sołtysi otrzymali także informację o sczepieniach przeciwko COVID – 19.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość