Spotkanie wójta z sołtysami - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Czerwcowe spotkanie wójta Sylwestra Ziemkiewicza z sołtysami rozpoczęło się od informacji na temat realizacji tegorocznego funduszu sołeckiego. W najbliższym czasie ruszą zadania drogowe. Zakupiony materiał tj. tłuczeń dolomitowy zostanie sukcesywnie rozwożony i wbudowywany w drogi gminne. W ramach środków z funduszu sołeckiego oraz pozyskanej dotacji z MIAS 2021 (Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw) zostaną przeprowadzone prace remontowe w świetlicach wiejskich w Starym Boryszewie, Juryszewie i Ciółkowie oraz rozbudowa placu zabaw w Woźnikach.

Podczas spotkania saołtysi otrzymali również materiały nt. ochrony przeciwpożarowej w lasach (Obwieszczenie Starosty Płockiego z dnia 26 maja 2021); ptasiej grypy i ASF (ulotki informacyjne Powiatowego Lekarza Weterynarii) oraz terminach naborów wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu Magdalena Kosielińska zaprosiła i przybliżyła szczegóły organizowanego w dniu 18 czerwca br. wenisażu wystawy „Ikony stare. Ikony współczesne.”

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Radzanowie mł.asp. Michał Kłosiewski w związku ze zbliżającymi się wakacjami apelował o zachowanie bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi oraz przypominał o obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel firmy SKB Energy, który przybliżył temat instalacji fotowoltaicznych oraz planowanych zmianach w przepisach.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość