List do Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) oraz Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

W dniach 1 kwietnia – 30 września br. na terenie całego kraju przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). To najważniejsze badanie mieszkańców Polski realizowane raz na 10 lat. Obejmuje wszystkie osoby i mieszkania w kraju. Uzyskane podczas spisu informacje pozwolą poznać sytuację mieszkańców polskiej wsi w kontekście rodziny, pracy, wykształcenia oraz sytuacji mieszkaniowej. Kompletność i jakość odpowiedzi na te pytania mają ogromne znaczenie dla przyszłości polskiej wsi i pozwolą na przygotowanie krajowych, regionalnych i lokalnych działań wspierających obszary wiejskie.

Wyrażając ogromny szacunek dla roli i znaczenia Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w lokalnych społecznościach, zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie się roli Ambasadorów Spisu Powszechnego 2021. Byłabym/byłbym niezmiernie wdzięczna/wdzięczny  za rozpowszechnianie aktualnych informacji o spisie wśród Druhen i Druhów, Państwa rodzin, znajomych oraz całej społeczności lokalnej. Szczególnie mocno zachęcam do rozpowszechniania tej wiedzy wśród osób starszych, narażonych na różnego rodzaju oszustwa. Najbezpieczniej dla nich będzie się spisać z własnej inicjatywy: przez Internet (w domu lub Urzędzie Gminy), telefonicznie (nr 22 279 99 99) oraz za pośrednictwem sprawdzonego rachmistrza. O pomoc w spisaniu można poprosić członka rodziny lub inną bliską osobę.

Wszelkie informacje dotyczące terminów i metod spisowych NSP 2021 są dostępne na stronie internetowej  https://spis.gov.pl/ otwiera się w nowej karcie. W razie pytań pomocą służy infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

Zachęcam też do śledzenia i udostępniania na Państwa kontach społecznościowych informacji na temat NSP 2021 zamieszczanych przez Urząd Statystyczny w Warszawie w serwisach Facebook i Twitter:

- https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywWarszawie otwiera się w nowej karcie

- https://twitter.com/Warszawa_STAT?lang=pl otwiera się w nowej karcie.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 odbywa się w niezwykle trudnym czasie naznaczonym epidemią. Jako strażacy jesteście przyzwyczajeni do działania w nieprzewidywalnych i ekstremalnych warunkach, dlatego bardzo liczę na Wasze wsparcie i zaangażowanie na rzecz sprawnego i pomyślnego przebiegu spisu.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość