Inwestycje gminne - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

W tegorocznym budżecie przebudowa i modernizacja dróg gminnych to jeden z priorytetów w gminie Radzanowo. Już na początku lutego podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej ulic i dróg gminnych. Mowa o ulicy Zielonej w Radzanowie, ulicy Wiosennej, Kalinowej i Letniej w Rogozinie oraz drodze relacji Szczytno – Chełstowo.

- Rozwój infrastruktury drogowej jest dla mnie jednym z priorytetów inwestycyjnych. Od kiedy tylko objąłem urząd wójta gminy, stawiam bardzo duży nacisk na zadania w tym zakresie. Do tej pory kompleksowo zmodernizowaliśmy i wybudowaliśmy kilkadziesiąt kilometrów dróg. Oczywiście potrzeby są nadal duże, dlatego cały czas przystępujemy do realizacji kolejnych zadań drogowych. Wśród nich są zarówno drobne remonty, jak i większe inwestycje. Każde z tych zadań jest niezwykle ważne dla lokalnej społeczności – podkreśla wójt gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz.

Według podpisanej umowy z wykonawcą zadania dokumentacja projektowa ma być gotowa do końca października br. Łączna długość projektowanych odcinków to ponad 3 km. Koncepcja zakłada wykonanie nawierzchni asfaltowych z poboczami lub chodnikami w przypadku ulic. Po wykonaniu pełnych planów projektowych gmina będzie miała podstawy, aby starać się o dotacje zewnętrzne. Bez tych środków trudno będzie wykonać inwestycje z uwagi na duże obciążenia finansowe samorządów i niedobór środków własnych na przedsięwzięcia możliwe do samodzielnej realizacji.

Już w roku ubiegłym Gmina Radzanowo zabezpieczyła w budżecie kwotę 500 tys. zł z myślą o realizacji dużej proekologicznej inwestycji. W najbliższych miesiącach rozpocznie się bowiem modernizacja systemu ogrzewania w budynku szkoły i przedszkola w Radzanowie. Ten kompleks edukacyjno-sportowy obsługuje bardzo wyeksploatowana instalacja CO, a zmieniające się przepisy wraz z aspektami ekologii i finansów skłaniają do zastosowania instalacji gazowej. Obecnie inwestycja jest na etapie postępowania przetargowego. Po wyłonieniu wykonawcy zostanie opracowana dokumentacja projektowa, zgodnie z którą wykonywane będą roboty instalacyjno–budowlane. Środki na to przedsięwzięcie pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość