Narodowe Święto Niepodległości - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata". W 102. rocznicę odzyskania Niepodległości uczciliśmy pamięć bohaterów, którym zawdzięczamy własne państwo. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miały skromniejszy wymiar niż zazwyczaj.

Mszę w intencji ojczyzny celebrował proboszcz radzanowskiej parafii ks. Andrzej Kopczyński. Po mszy Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Sochacka złożyli kwiaty przy obelisku upamiętniającym lokalnych patriotów.

Mimo, że święto narodowe przypada w szarym listopadzie, niech wywołuje w nas tylko poczucie dumy. Jak powiedział Marszałek Józef Piłsudski – „Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień.” Cieszmy się więc naszą wolnością i róbmy wszystko, aby w imię pamięci i odpowiedzialności za Polskę, tę wolność zachować! Każdego dnia powinniśmy być dumni z naszych przodków.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość