Spotkanie z sołtysami - Gmina Radzanowo

Jesteś tutaj:

Wrześniową naradę z sołtysami w imieniu wójta poprowadził sekretarz gminy Marcin Kuczkowski. Na wstępie minutą ciszy uczczoną pamięć sołtys z Ciółkówka, pani Marzeny Bieńkowskiej, która zmarła w sierpniu br.

Następnie sekretarz przybliżył informacje o trwającym spisie rolnym; w budynku urzędu gminy utworzono Gminny Punkt Spisowy wyposażony w komputer i Internet, z przeznaczeniem wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego.

Sekretarz odczytał komunikat Cechu Kominiarzy Polskich skierowany do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną pn. „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj”. Apel ten dotyczy właściwego utrzymania technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych), aby w zbliżającym się okresie grzewczym skutecznie spełniały swoją funkcję, a tym samym przyczyniły się do zmniejszenia liczby zagrożeń wynikających najczęściej z zapominania i niewiedzy.

Sekretarz zapoznał zebranych również z programami prowadzonymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa m.in.: pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID – 19; rekompensata za zakaz produkcji świń; premia dla przekazujących gospodarstwo z PROW.

Obecni na spotkaniu dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzanowie poinformowali o prowadzonych działaniach priorytetowych w Radzanowie i Rogozinie.

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie za pośrednictwem sołtysów zaprosiła wszystkich Mieszkańców gminy Radzanowo do udziału w pikniku charytatywnym „Walczymy o Zosię”, który odbędzie się przy Domu Ludowym w Rogozinie w najbliższą sobotę 12 września od godz. 14:00.

Kontakt

Urząd Gminy Radzanowo
ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo

Zobacz na mapie Otwiera się w nowej karcie

sekretariat@radzanowo.pl
tel. : (24) 369 50 10
fax: (24) 369 50 11

Wyślij wiadomość