Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28
domofony


Otwarcie drogi relacji Woźniki - Ciółkowo

W sobotę 2 września miała miejsce uroczystość otwarcia drogi gminnej nr 291002W relacji Woźniki-Ciółkowo-Leszczyn Księży.

Trasa przeszła gruntowną modernizację na odcinku 2,5 km polegającą na podbudowie i utwardzeniu poboczy oraz ułożeniu nawierzchni asfaltowej. Wykonawcą robót była firma STRABAG, która, zgodnie z podpisaną umową, wykonała zadanie do końca sierpnia br.
Sobotnia uroczystość rozpoczęła się ceremonią poświęcenia drogi, jaką przeprowadził ks. Krzysztof Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Woźnikach. Do uroczystego przecięcia wstęgi sołtys Ciółkowa i jednocześnie Radny Gminy Radzanowo Krzysztof Sobczak zaprosił Wójta Sylwestra Ziemkiewicza, Przewodniczącą Rady Gminy Jolantę Sochacką, księdza Krzysztofa Jędrzejewskiego i Skarbnik Gminy Mariolę Lorenc. Dopełnieniem wydarzenia było poświęcenie figury Matki Bożej, którą w związku z modernizacją drogi przesunięto wzdłuż drogi wojewódzkiej. W podstawę budowli murowano tzw. kapsułę czasu zawierającą „Akt erekcyjny” dokumentujący budowę i modernizację figury.
- Modernizacja drogi Ciółkowo-Woźniki jest efektem strategii rozwoju naszej gminy, jaką na początku trwającej kadencji opracowaliśmy wspólnie z Radą Gminy i konsekwentnie realizujemy - powiedział podczas otwarcia Wójt Sylwester Ziemkiewicz. Systematyczne modernizowanie i podnoszenie jakości dróg gminnych, z wykorzystaniem funduszy własnych oraz finansowania zewnętrznego to jeden z priorytetów niezbędnych do rozwoju Gminy Radzanowo. Droga z Woźnik do Ciółkowa to ważny dla mieszkańców szlak komunikacyjny, co potwierdza wzrost natężenia ruchu, jaki obserwujemy po oddaniu jej do użytkowania – dodał Wójt.
Przypomnijmy również, że modernizację drogi nr 291002 W poprzedziła inwestycja budowy tzw. spinki, czyli specjalnej instalacji łączącej sieć gminnych stacji uzdatniania wody w spójną sieć wodociągową. Zabezpiecza to mieszkańcom dostęp do wody w przypadku awarii jednej ze stacji, czy w okresie wzmożonych susz. 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl