Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu lipiec 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 26 1 2
week 27 3 4 5 6 7 8 9
week 28 10 11 12 13 14 15 16
week 29 17 18 19 20 21 22 23
week 30 24 25 26 27 28 29 30
week 31 31
domofony


Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2017

Sobota 8 lipca 2017 r. upłynęła pod znakiem rywalizacji sportowo-pożarniczych strażaków z terenu Gminy Radzanowo. Tradycyjnie zmagania odbywały się w dwóch konkurencjach, czyli sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Rolę gospodarzy tegorocznych rozgrywek sprawowali druhowie OSP Woźniki.

W tym roku do zmagań przystąpiło 5 drużyn w grupie A (męskie drużyny pożarnicze), 3 drużyny w grupie C (kobiece drużyny pożarnicze) oraz po 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody rozpoczęły się o godzinie 15:00 na terenie woźnickiego parku. Jako pierwsze do rywalizacji w sztafecie pożarniczej ruszyły męskie drużyny pożarnicze, po których zaprezentowały się drużyny żeńskie. Oczywiście największy doping zgromadzonej publiczności dał się słyszeć podczas startów drużyn młodzieżowych.
O końcowych lokatach poszczególnych zespołów w zawodach pożarniczych decyduje zawsze sprawność i precyzja w konkurencji bojowej. Rywalizację w tym ćwiczeniu rozpoczęły tzw. „młodzieżówki”, a po nich zaprezentowali się bardziej doświadczeni adepci strażackiej sztuki tj. drużyny kobiece i męskie.
Ostatecznie wśród drużyn męskich najlepsza okazała się jednostka OSP Juryszewo. Kolejne miejsca zajęły jednostki: OSP Radzanowo, OSP Szczytno, OSP Nowe Boryszewo i OSP Woźniki. Z kolei spośród drużyn żeńskich najlepszy wynik uzyskała jednostka OSP Radzanowo, a kolejne lokaty przypadły: OSP Rogozino i OSP Nowe Boryszewo. Natomiast Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Radzanowa pokonały rywali z OSP Rogozino, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.
Licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli niezwykle emocjonujące zmagania. Konkurencje, w których rywalizowali strażacy, wymagały dobrej sprawności fizycznej, odpowiedniej techniki, jaką należało obrać, aby pokonać kolejne przeszkody w sztafecie oraz niezwykłej precyzji w ćwiczeniu bojowym. Każdy element musiał być dopracowany, aby wszystko funkcjonowało, jak najlepiej.
Sędzią głównym tegorocznych zawodów był młodszy brygadier Rafał Szrajber. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: kpt. Edward Mysera, st. kpt. Michał Sobociński, st. kpt. Albert Lejman, mł. ogn.  Paweł Opolski.
Obecny na zawodach Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz podziękował wszystkim druhnom i druhom za wspaniałą rywalizację w duchu fair play oraz za widowiskową prezentację sprawności fizycznej i zdobytych umiejętności bojowych. Do tych gratulacji i nagrodzenia zwycięzców przyłączyli się także: Jolanta Sochacka – Przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo, Jacek Gackowski – Prezes Gminnego Związku OSP RP, Krzysztof Bijata – Komendant Gminnego Związku OSP RP oraz Wiceprezesi Gminnego Związku OSP RP Hubert Pietrasiak i Marek Tokarski.
Wszystkim druhnom i druhom startującym w tegorocznych zawodach gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za wspaniałe współzawodnictwo i dostarczone emocje.
 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     
tel.  (24) 261-34-97
fax. (24) 261 34 97 wew. 30
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl