Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu kwiecień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30
domofony


Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2017

Sobota 8 lipca 2017 r. upłynęła pod znakiem rywalizacji sportowo-pożarniczych strażaków z terenu Gminy Radzanowo. Tradycyjnie zmagania odbywały się w dwóch konkurencjach, czyli sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Rolę gospodarzy tegorocznych rozgrywek sprawowali druhowie OSP Woźniki.

W tym roku do zmagań przystąpiło 5 drużyn w grupie A (męskie drużyny pożarnicze), 3 drużyny w grupie C (kobiece drużyny pożarnicze) oraz po 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody rozpoczęły się o godzinie 15:00 na terenie woźnickiego parku. Jako pierwsze do rywalizacji w sztafecie pożarniczej ruszyły męskie drużyny pożarnicze, po których zaprezentowały się drużyny żeńskie. Oczywiście największy doping zgromadzonej publiczności dał się słyszeć podczas startów drużyn młodzieżowych.
O końcowych lokatach poszczególnych zespołów w zawodach pożarniczych decyduje zawsze sprawność i precyzja w konkurencji bojowej. Rywalizację w tym ćwiczeniu rozpoczęły tzw. „młodzieżówki”, a po nich zaprezentowali się bardziej doświadczeni adepci strażackiej sztuki tj. drużyny kobiece i męskie.
Ostatecznie wśród drużyn męskich najlepsza okazała się jednostka OSP Juryszewo. Kolejne miejsca zajęły jednostki: OSP Radzanowo, OSP Szczytno, OSP Nowe Boryszewo i OSP Woźniki. Z kolei spośród drużyn żeńskich najlepszy wynik uzyskała jednostka OSP Radzanowo, a kolejne lokaty przypadły: OSP Rogozino i OSP Nowe Boryszewo. Natomiast Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Radzanowa pokonały rywali z OSP Rogozino, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.
Licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli niezwykle emocjonujące zmagania. Konkurencje, w których rywalizowali strażacy, wymagały dobrej sprawności fizycznej, odpowiedniej techniki, jaką należało obrać, aby pokonać kolejne przeszkody w sztafecie oraz niezwykłej precyzji w ćwiczeniu bojowym. Każdy element musiał być dopracowany, aby wszystko funkcjonowało, jak najlepiej.
Sędzią głównym tegorocznych zawodów był młodszy brygadier Rafał Szrajber. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: kpt. Edward Mysera, st. kpt. Michał Sobociński, st. kpt. Albert Lejman, mł. ogn.  Paweł Opolski.
Obecny na zawodach Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz podziękował wszystkim druhnom i druhom za wspaniałą rywalizację w duchu fair play oraz za widowiskową prezentację sprawności fizycznej i zdobytych umiejętności bojowych. Do tych gratulacji i nagrodzenia zwycięzców przyłączyli się także: Jolanta Sochacka – Przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo, Jacek Gackowski – Prezes Gminnego Związku OSP RP, Krzysztof Bijata – Komendant Gminnego Związku OSP RP oraz Wiceprezesi Gminnego Związku OSP RP Hubert Pietrasiak i Marek Tokarski.
Wszystkim druhnom i druhom startującym w tegorocznych zawodach gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za wspaniałe współzawodnictwo i dostarczone emocje.
 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl