Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu luty 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
domofony


WOŚP 2020

"WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD" - obok takiego hasła przewodniego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Mieszkańcy i Wolontariusze gminy Radzanowo nie mogli przejść obojętnie. Nasza Orkiestra złożona z dzieci, młodzieży, darczyńców, licytujących i wielu, wielu ludzi dobrej woli zagrała wprost idealnie!!!

Po sobotniej obecności w lokalnych punktach handlowych w ramach wydarzenia pn. Plenerowe Kolędowanie, 55-osobową grupę kwestujących i ich Opiekunów czekała bardzo pracowita niedziela. Wolontariusze wprost prześcigali się w pomysłach, by skutecznie zachęcać Mieszkańców do wręczania datków przeznaczonych na nowoczesny sprzęt medyczny do dziecięcej diagnostyki zabiegowej. Od wczesnych godzin porannych, w niedzielę 12 stycznia, kwestowali na ulicach wielu miejscowości, wyrażając swą wdzięczność uśmiechem, niekiedy łezką wzruszenia i oczywiście czerwonymi serduszkami WOŚP.
Tuż po godzinie 14:00 hala sportowa w Radzanowie zapełniała się artystami, których występy uświetniły program Koncertu 28. finał WOŚP w gminie Radzanowo. Stoiska z pysznymi łakociami przygotowane przez Społeczność Samorządowego Przedszkola w Radzanowie, a także przez Stowarzyszenie Wesoła Chatka zwabiały przybyłych aromatem kawy, wybornymi ciastami oraz świeżo wypiekanymi goframi. Dzięki uprzejmości i wsparciu finansowemu Radnych Gminy Radzanowo najmłodszych zabawiała grupa animatorów Bawidełko. Troszkę starsi wzięli brali udział w warsztatach prowadzonych przez Zakątek nad Słupianką.
Występy artystyczne przeplatały licytacje prowadzone przez Bogdana Pielaszewskiego i harcerki SP w Radzanowie Olę i Karolinę. Obecny wśród Mieszkańców Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo tradycyjnie wylicytował zestaw maskotek, by następnie przekazać je dzieciom z radzanowskiego przedszkola. Podobnie uczynił radny Robert Tokarski, który wylicytował maskotkę - rekina podarowanego na 28. Finał WOŚP przez Sekcja Wędkarska przy CKiS Radzanowo.
Podczas zawieranych transakcji padały prawdziwe rekordy. Najcenniejsza okazała się ponownie KONSTYTUCJA RP z okolicznościową dedykacją od Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP nabyta przez radnego powiatowego Pawła Tokarskiego. Imponująco przebiegała również rywalizacja o DZIEŃ W FOTELU Starosty Płockiego od Mariusz Bieniek. Zwycięzca Tomasz Opólski  odebrał wygrany voucher z rąk samej Wicestarosty Iwona Sierocka. Piłki, koszulki z autografami sportowców i sędziów (dziękujemy za cudowny zestaw gadżetów przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Płocku), gadżety 28. Finału WOŚP (tu szczególne podziękowania za pomoc w rozszerzeniu asortymentu dla Wojciecha Janowskiego), a także vouchery na usługi lokalnych firm bardzo szybko znajdowały nowych właścicieli. Dużym zainteresowaniem cieszył się bogato zaopatrzony Sklepik WOŚP oraz Kiermasz Książek.
Spontaniczne tańce, ćwiczenia resuscytacji, kolędowy występ Przedszkolaków z Rogozina (przyg. Kamila Zielińska i Beata Kisio), czy trzyletnia Marysia z koszem własnoręcznie wykrawanych pierników to tylko przykłady spontanicznych inicjatyw, gdyż powiał u nas bardzo pozytywny "WIATR W ŻAGLE".
Za pomoc w organizacji programu artystycznego podziękowania płyną do artystów Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie, Norberta Pałysy, Jerzego Jakowskiego, Iwony Zalewskiej, dla Chórzystów Złotej Jesieni i Roberta Majewskiego, Tomasza Sarniaka, wokalistek i tancerzy CKiS przygotowanych przez Agnieszkę Orankiewicz, Paulinę Walczak.
Za cudowną atmosferę każdemu z Państwa przesyłam serdeczne pozdrowienia.
 
Wolontariusze oraz Rodzice i Opiekunowie Wolontariuszy!!! - to WY i Darczyńcy jesteście najcudowniejsi. Ludzi Dobrej Woli jest znacznie więcej... Tak wielu z Was przyniosło do naszego Sztabu gadżety i fanty na licytacje i loterię - nawet w czasie trwania finałowego koncertu, dziękujemy.
 
Nie sposób wszystkich wymienić, więc każdemu, kto choćby w najmniejszy sposób przyczynił się do uświetnienia 28. Finału WOŚP w gminie Radzanowo bardzo dziękujemy. Możemy być wspólnie z siebie dumni, bo po raz kolejny udowodniliśmy, że POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE!!!
 
Z Orkiestrowym pozdrowieniem, Magda Kosielińska, szefowa Sztabu #4840 wraz z najlepszym teamem pod słońcem Agnieszka Pełka-Ziemkiewicz, Radosław Karwowski, Elżbieta Zalewska oraz Aneta Rutkowska.
 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl