Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu lipiec 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 27 1 2 3 4 5
week 28 6 7 8 9 10 11 12
week 29 13 14 15 16 17 18 19
week 30 20 21 22 23 24 25 26
week 31 27 28 29 30 31
domofony


Grudniowe spotkanie z sołtysami

Ostatnie w tym roku spotkanie wójta gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza z sołtysami zdominowała tematyka odbioru odpadów komunalnych i zasad funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woźnikach (PSZOK). 

W związku z zaostrzeniem przepisów prawa i wynikającymi z nich restrykcjami Gmina Radzanowo przeprowadziła cykl działań usprawniających pracę lokalnego PSZOKu: od usunięcia zalegających od wielu miesięcy hałd śmieci i opon, przez wygrodzenie i utwardzenie terenu, instalację oświetlenia i systemu monitorowania, po przeszkolenie pracowników i uchwalenie stosownego regulaminu działania PSZOK. Wszystkie podjęte wysiłki ukierunkowane są na uszczelnienie niekontrolowanych zrzutów śmieci przywożonych dotąd do Woźnik bez żadnych ograniczeń. Jak wyjaśniał Stanisław Zonenberg – pełnomocnik wójta ds. gospodarki komunalnej mieszkańcy są zobligowani do zaprzestania traktowania PSZOKu w Woźnikach jako wysypiska śmieci; selektywność zbiórki odpadów oznacza bowiem zdefiniowanie katalogu odpadów przyjmowanych na PSZOK po ich wcześniejszym wyselekcjonowaniu. W praktyce oznacza to m.in., że PSZOK nie jest miejscem gromadzenia ani odpadów budowlanych (z wyjątkiem posegregowanych odpadów pochodzących z drobnych remontów budynków mieszkalnych), ani odpadów rolniczych, ani odpadów biodegradowalnych z wycinki gałęzi i drzew.
Wójt przypomniał, że w zakresie odbioru odpadów komunalnych z posesji mieszkalnych do końca lutego 2020 r. obowiązuje umowa Gminy Radzanowo z firmą Remondis Drobin sp. z o.o. Opracowywanie dokumentacji przetargowej wyłaniającej odbiorcę śmieci na okres III 2020  - XII 2021 już rozpoczęto, ale prowadzone obserwacje rynku i wyników przetargów na terenie gmin sąsiednich wskazują, że nowe stawki opłat za odbiór odpadów segregowanych sięgają kwot 23-26 zł od osoby. Należy więc spodziewać się, że niestety obowiązujące na naszym terenie opłaty 15 zł za odpady segregowane i 23 zł za niesegregowane nie będą możliwe do utrzymania w dłuższej perspektywie czasowej.  
Ponadto sołtysi wysłuchali m.in. wystąpienia Krzysztofa Pielacha – głównego specjalisty Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na temat Programu Azotanowego. Z kolei Dorota Chętka – doradca MODR działający na terenie naszej gminy zaprosiła do zgłaszania chętnych rolników na szkolenie podstawowe i uzupełniające w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Zapisy przyjmowane są pod numerem tel. 723 436 191.
Na zakończenie spotkania wójt Sylwester Ziemkiewicz złożył wszystkim sołtysom i ich rodzinom najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl