Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu luty 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28
domofony


Spotkanie Wójta z sołtysami

Lipcowe spotkanie wójta Sylwestra Ziemkiewicza z sołtysami gminy Radzanowo rozpoczęło się od informacji nt. bieżącego zaawansowania zadań objętych tegorocznym funduszem sołeckim.

Kolejnym, niezwykle istotnym tematem, było zagadnienie suszy w uprawach rolnych. Wprawdzie z dniem 3 lipca upłynął planowany termin składania stosownych wniosków o oszacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych, ale pracownicy Urzędu Gminy w Radzanowie nadal je przyjmują (osoba do kontaktu: Ewa Wiejas – Nowacka, tel. 24 369 50 14, pok. 34). W środę, 11 lipca br. w terenie rozpocznie działanie powołana komisja szacująca straty, która zajmie się wszystkimi zgłoszonymi przypadkami (na chwilę obecną to 350 wniosków). Oceni również areały już ścięte, by nie wstrzymywać prac żniwnych. Zgodnie z komunikatem Wojewody Mazowieckiego, szacowanie strat powinno być prowadzone na glebach lekkich tj. VI, V i IVb, ale zapewnieniem wójta, komisja gminna zajmie się wszystkimi złożonymi wnioskami. Przypomnijmy, że podczas obrad XLII sesji radni podjęli uchwałę dotyczącą ogłoszenia stanu klęski suszy na terenie Gminy Radzanowo; stosowne pismo w tej sprawie wraz z kopią uchwały przesłano już do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Mazowieckiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Płockiego, Starosty Powiatu Płockiego.
W tematyce drogowej wójt poinformował sołtysów, że na przełom lipca i sierpnia zaplanowane jest spotkanie mieszkańców z projektantem drogi gminnej w Chomętowie, by omówić i skonsultować opracowaną koncepcję wstępną tej trasy. W najbliższym czasie zostanie zorganizowane również spotkanie mieszkańców z projektantem świetlicy wiejskiej w Nowym Boryszewie.
Tymczasem w dniu wczorajszym (09.07.) w Juryszewie oraz w dniu dzisiejszym (10.07) w Brochocinie podczas zebrań wiejskich wybrani zostaną sołtysi tych miejscowości – w Juryszewie w miejsce niedawno zmarłej Henryki Kędzierskiej, a w Brochocinie w związku z rezygnacją sołtysa Ryszarda Kosińskiego.
W materiałach przekazanych sołtysom znalazła się również ulotka, stanowiąca kompendium wiedzy na temat prawidłowej segregacji odpadów komunalnych przekazana przez firmę REMONDIS Drobin Komunalna sp. z o.o.
Ponadto sołtysi otrzymali zaproszenie na obchody 74. rocznicy wybuchu Powstawia Warszawskiego, jakie zostaną zorganizowane w dniu 1 sierpnia br. o godz. 17:00 na placu przy Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.
Z kolei obecni na spotkaniu dzielnicowi Posterunku Policji w Radzanowie przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w trwającym okresie prac gospodarskich, o przeciwdziałaniu dzikim wysypiskom śmieci i nielegalnym uprawom konopi. Przestrzegali także przed organizowanymi w terenie dzikimi kąpieliskami, które niejednokrotnie stają się przyczyną utonięć.
 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl