Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31
domofony


Prawidłowe segregowanie odpadów

Obowiązująca na naszym terenie umowa zawarta pomiędzy Gminą Radzanowo a firmą REMONDIS Drobin Komunalna sp. z o. o. przewiduje, że zbiorowy odbiór odpadów komunalnych obejmuje wyłącznie nieruchomości zamieszkałe, czyli inaczej mówiąc gospodarstwa domowe naszych Mieszkańców. Na co dzień korzystamy z pojemników na odpady zmieszane oraz z dwóch rodzajów worków na odpady segregowane, a odbiory prowadzone są zgodnie terminarzem ustalonym dla każdej z gminnych miejscowości.

Z kolei właściciele nieruchomości, na których prowadzona jest wszelkiego rodzaju działalność handlowa, usługowa, czy rzemieślnicza są zobowiązani do samodzielnego zawarcia indywidualnej umowy z przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych. W myśl ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej przedsiębiorcy prowadzący na terenie gminy Radzanowo działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych są wpisani do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Radzanowo. Rejestr ten dostępny jest na stornie www.ugradzanowo.bip.org.pl
Zgodnie z zapisami regulacji unijnych w roku 2020 Polska powinna osiągnąć 50-procentowy poziom recyklingu papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła. Dla osiągnięcia takich wskaźników niezbędna jest przede wszystkim prawidłowa segregacja odpadów komunalnych w każdym domu, w każdej firmie i we wszystkich instytucjach.
Śmieci odbierane z naszych posesji podlegają już dziś procesowi wybiórczego monitorowania przez firmę REMONDIS Drobin Komunalna sp. z o.o. Otrzymywane raporty jednoznacznie wskazują, że Mieszkańcy Gminy Radzanowo nie stosują poprawnie obowiązujących zasad segregacji. Stąd publikacja poniższej ulotki z hasłowym kompendium wiedzy o tym, co wolno, a czego nie wolno gromadzić w workach do segregacji. Zachęcamy do szybkiego wdrożenia opisanych w niej zasad, gdyż Ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2016r., poz. 250 z późn. zm.) przewiduje zarówno kontrole wybiórcze i cykliczne,  jak i zwielokrotnienie opłat za zagospodarowanie odpadów. 
Gmina Radzanowo, stojąc na straży czystości środowiska i obowiązujących przepisów prawa, będzie prowadzić systematyczną edukację Mieszkańców nt. właściwej segregacji śmieci. Tylko szybkie zwiększenie naszej świadomości przełoży się na poprawę recyklingowych wskaźników, a tym samym ustrzeże budżet gminny od dotkliwych kar finansowych w przyszłości.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl