Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31
domofony


Konferencja ZNP w Radzanowie

„Oświata - to dziecko, oświata - to człowiek, oświata - to wiedza, oświata - to  nie biznes” tymi słowami prezes Ogniska Gminnego ZNP w Radzanowie, Cecylia Wójcik rozpoczęła konferencję szkoleniową pn. „Reforma i co dalej?” adresowanej do pracowników oświaty gminy Radzanowo.

Informację na temat stanu oświaty w państwie zaprezentowała Elżbieta Gapińska, posłanka na Sejm RP. O sytuacji na terenie powiatu płockiego mówiła Iwona Sierocka, wicestarosta Powiatu Płockiego. Z kolei Sylwester Ziemkiewicz, wójt gminy Radzanowo przedstawił stan bieżący lokalnego szkolnictwa, w tym czynniki kształtujące wynagrodzenia, czy systematyczne doposażenie placówek oświatowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne i sprzęt. Przypominał, że podczas grudniowej sesji w budżecie gminy na 2018 rok zabezpieczono środki finansowe na podwyżki wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi. „Ogromne wyzwania finansowe, z jakimi gmina Radzanowo mierzyć się będzie w najbliższym czasie, to również rozwój infrastruktury, czyli rozbudowa szkoły w Rogozinie, a w dalszej kolejności także modernizacja radzanowskiego przedszkola” – dodał wójt.
Prezentację nt. zmiany ustawy Karta Nauczyciela i informacje o przebiegu prac Zespołu ds. Statusu Zawodowego Nauczycieli z MEN przedstawiła Ewa Kowalak – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Płocku i członek Zarządu Głównego ZNP w Warszawie.
Na konferencji obecni byli także radni powiatowi Tomasz Duda i Paweł Tokarski,  przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo – Jolanta Sochacka, radni gminni – Robert Kozłowski i Ryszard Jóźwiak, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie- Magdalena Kosielińska, dyrektorzy placówek oświatowych – Danuta Brzozowska (Samorządowe Przedszkole w Radzanowie), Bolesław Urbaniak (Szkoła Podstawowa w Radzanowie), Robert Majewski (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rogozinie) oraz nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi i emeryci placówek oświatowych działających w gminie Radzanowo.
Przebieg konferencji uświetnił koncert patriotyczny poświęcony 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski w wykonaniu dzieci z Samorządowego Przedszkola w Radzanowie przygotowanych przez Annę Dąbrowską i Celinę Wójcik.
Nad przebiegiem konferencji czuwał Zarząd Ogniska Gminnego ZNP w Radzanowie.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: e6x093ghd2
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl